Popis kurzu Reference Vstupní test
Neznáte vaši úroveň?
Udělejte si rozřazovací test

Vyhledejte si svůj kurz

Neznáte vaši úroveň? Udělejte si rozřazovací test

Učebnice pro jazykové kurzy angličtiny

Vyučujeme podle britských učebnic. Učebnice pro naše kurzy angličtiny vybíráme tak, aby jejich náplň a struktura odpovídaly komunikativní metodě výuky a aby rozsah učebnice korespondoval s rozsahem daného kurzu.

Veškeré učebnice ke kurzům lze zakoupit v naší škole s 10% slevou. S touto slevou Vám nabízíme i skvělé anglické učebnice gramatiky a výkladové slovníky, které v jednom vydání obsahují tištěnou verzi+CD-ROM pro PC+verzi pro mobilní telefony.

Všechny moderní učebnice angličtiny standardně obsahují:

 • Student’s book (studentskou knihu), která je nepostradatelná pro práci v hodinách.
 • Workbook s klíčem (pracovní sešit), který je určen pro domácí přípravu a obsahuje různé typy cvičení k probrané látce.
 • Učebnice obsahují i další zajímavé doplňkové materiály, které jsou nenahraditelnou pomůckou pro domácí přípravu, jako jsou interaktivní CD-ROMy, poslechové audio CD, či DVD. U učebnice připravujících na zkoušku i sady zkušebních testů na CD-Romu. Najdete zde poslechová i praktická cvičení. Jedná se o nenahraditelnou pomůcku pro domácí přípravu. Poslechy i cvičení se vracejí k probrané látce a váží se k probíraným tématům. Jsou propojeny s cvičeními v pracovním sešitě.
 • Ke každé učebnici je i sada poslechových Audio CD (ke Student´s book), které používají lektoři pro výuku v hodinách. V případě zájmu lze CD zakoupit (jen na objednávku, není standardně na skladě).

Podívejte se, z jakých učebnic nejčastěji vyučujeme:

Učebnice pro obecnou angličtinu

Učebnice pro výuku obecné angličtiny jsou zaměřeny na rozvoj komunikativních dovedností a většina jejich aktivit směřuje k mluvení a poslechu.

Učebnice pro přípravné kurzy ke zkouškám z obecné angličtiny

Veškeré texty, poslechy, cvičení psaná i konverzační jsou vytvořena ve formátu dané zkoušky a i obsahem a náročností požadavky na úspěšné složení dané zkoušky splňují. Studenti se výukou z těchto učebnic nejen důkladně zlepšují v angličtině, ale současně se přirozenou formou seznamují s formátem dané zkoušky.

Učebnice pro Business English

Učebnice se věnují nejen výuce angličtiny, ale současně i praktickému procvičování obchodních dovedností v souladu s kulturními zvyklostmi různých zemí.

Učebnice English for Work (pracovní angličtina)

Výuka je určena studentům, kteří se pohybují v prostředí obchodních firem, jsou v kontaktu se zahraničními dodavateli, odběrateli, či klienty. Jedná se o kombinaci obecné a obchodní angličtiny.

Učebnice pro pomaturitní studium

Výuka na jazykové škole Elvis Praha probíhá podle originálních britských učebnic a výukových materiálů. Základ tvoří učebnice, které jsou přímo koncipovány pro výuku podle evropských jazykových standardů a pro přípravu k jazykovým zkouškám. Vyučujeme například podle New English File (vydavatel Oxford), dále pak Objective a Premium (vydavatel Pearson). Doplňkové materiály se vybírají podle konkrétních potřeb studentů v dané třídě.

Učebnice pro odbornou a technickou angličtinu

Pro odbornou angličtinu (právo, medicína, technická AJ, cestovní ruch apod.) vybíráme učebnice klientům co nejvíce na míru tak, aby odpovídaly jejich profesnímu zaměření a jazykové úrovni.

Učebnice anglické gramatiky

Protože naším cílem je naučit studenty již od počátku v angličtině přemýšlet, doporučujeme i výuku gramatiky pouze v angličtině. Učebnice gramatiky jsou rozděleny do jednotlivých jazykových úrovní, a protože jsou určeny pro samostudium, ani málo pokročilí studenti se nemusí obávat, že výklad nepochopí. Gramatika je zde vysvětlována srozumitelně, na jednoduchých příkladech, které mohou současně sloužit i jako model, v jakém kontextu a situaci se daný gramatický jev v angličtině používá.

Výhodou je, že studenti se gramatiku učí rovnou v cílovém jazyce, ve kterém ji budou používat, tedy je pak daleko jednodušší si ji vybavit v komunikaci (na rozdíl od gramatiky, která se učí v češtině). Gramatika je velice dobře strukturována podle znalostních úrovní, nezatěžuje tedy méně pokročilé studenty obtížnou gramatikou, kterou stejně nebudou moci použít. Složitější gramatice se učebnice věnují až v pokročilejších úrovních, tady v okamžiku, kdy mají studenti dostatečnou slovní zásobu a schopnost vyjádřit se, aby jim byla složitá gramatika k užitku.

Za podstatné můžeme považovat i to, že v gramatice nejsou chyby v angličtině, ani významové nepřesnosti, protože ji píší opravdu pouze vzdělaní rodilí mluvčí (na rozdíl u gramatik českých autorů).

Slovníky

Našim studentům nabízíme vynikající výkladové slovníky, které zohledňují jazykovou úroveň studentů. Slovníky obsahují jak tištěnou verzi, tak CD-Rom, který je obohacený o krátká videa i výslovnost (GB, USA) a spousty modelových vět k dané slovní zásobě.

Výkladové slovníky jsou nezbytnou součástí studia angličtiny, zvláště proto, že angličtina se nedá do češtiny významově adekvátně přeložit, některé překlady slovíček jsou velice zavádějící a často nesprávné, v důsledku tedy pro rodilé mluvčí i nesrozumitelné. Důležité je učit se slovní zásobu v kontextu, ve kterém se v angličtině používá.

Slovíčka ve výkladových slovnících se nepřekládají, ale studenti zde najdou, v jakém významu se v angličtině běžně používají. To studenty vede od překladů k přirozenému používání a cítění cizího jazyka.

Prodejci učebnic

S dobrými učebnicemi se úskalími studia v přípravných kurzech propracujeme snáze k vytouženému cíli. Proto při vyučování používáme kvalitní učebnice a spolupracujeme s osvědčenými prodejci, kterými jsou:

Megabooks.cz

Nejen učebnice a knihy užitečné pro rozvoj jazykových dovedností, ale i nejnovější knižní hity a mnoho dalšího najdete v tomto knihkupectví, které si zakládá na dobré spolupráci se školami.

INFOA

Tradiční osvědčená společnost, která prodává učebnice angličtiny (už od roku 1992 a pro co největší komfort klientů je připravena zodpovědět každý dotaz na speciální zákaznické lince. Na jejích internetových stránkách najdete mnoho knih, které by se vám mohly hodit jako doplněk pro studium.

Ventures books

Prodejce, který vám sežene jakoukoliv učebnici, kterou potřebujete. Z jeho internetových stránek se dostanete k zajímavým odkazům. Naleznete na nich také úložiště se spoustou užitečných materiálů ke studiu angličtiny, ať je vaše jazyková úroveň jakákoliv.

ILC

Firma, která mezi prvními začala po revoluci dovážet cizojačné učebnice a beletrii. Specializuje se právě na tento segment literatury. Do jejího portfolia patří knihy vydávané nejvýznamnějšími britskými nakladatelstvími.

 

Zpět na hlavní stránku kurzy angličtiny

Nevybrali jste si? Zkuste jiný kurz!

Kurzy angličtiny nové kurzy co 6 týdnů
 • intenzivní kurzy
 • konverzační kurzy
 • individuální kurzy
Online kurzy studujte jazyky odkudkoliv
 • individuální i skupinové kurzy
 • pro děti i pro dospělé
 • čas a intenzita dle domluvy
Pomaturitní studium školní rok 2024/2025
 • přijďte se podívat na ukázkovou hodinu!
 • studium již od 28 990 Kč!
 • angličtina u nás se vám bude líbit!
Kurzy španělštiny
 • přijďte se podívat na ukázkovou hodinu
 • naučte se jeden z nejrozšířenějších jazyků
 • skvělá atmosféra ve třídě
Příprava ke zkouškám
 • PET, FCE, CAE, CPE, BEC přípravné kurzy
 • příprava na maturitu - Aj, Mat, Fyz
 • příprava na VŠ - matematika, fyzika
Firemní výuka domluvte si termín
 • na výběr přes 20 jazyků
 • výuku zaměříme na různé odbornosti
 • audity jazykových dov. zaměstnanců