Popis kurzu
Neznáte vaši úroveň?
Udělejte si rozřazovací test

Vyhledejte si svůj kurz

Neznáte vaši úroveň? Udělejte si rozřazovací test

Bohužel nebyly nalezeny žádné kurzy

Obchodní angličtina

Obecně lze říci, že obchodní angličtina řeší situace běžného obchodního styku kdy je důležité, aby byly respektovány určité formální stereotypy odlišné od běžné hovorové angličtiny. Mnohdy právě způsob vedení konverzace bývá tím jazýčkem na vahách, rozhodujícím o úspěchu jednání.

Specifická slovní zásoba pro daný obor obchodní činnosti nebývá problémem, protože je to záležitost slovníku. Podstatné je, aby jakákoliv jednání byla vedena tak, jak je v obchodním světě zvykem, protože tato skutečnost významně ovlivňuje výchozí pozici obchodního partnera a ve svém důsledku i výsledek celého jednání.

nezávazně objednat

 

Základním posláním kurzů Business English je seznámit studenty s určitými základními modelovými situacemi, které jim umožní pohybovat se bez problémů v obchodním světě.

Každá obchodní pozice i postavení jednotlivého zaměstnance ve firmě často vyžaduje i specifickou orientaci na profesně využívanou slovní zásobu. Proto lze výuku obchodní angličtiny zaměřit například na výuku:

 • angličtina pro asistentky a referenty – telefonická komunikace se zákazníkem, uvedení návštěvy ve firmě, představení sebe a své firmy, obchodní korespondence (emaily, dopisy, nabídky), prezentace firmy, domlouvání obchodní schůzky, jednoduchá prezentace produktů své firmy, vyřizování cestovních formalit, rozloučení se zákazníkem
 • angličtina pro střední management - zvládnutí situací běžného obchodního styku, formální stereotypy obchodní angličtiny odlišné od běžné hovorové angličtiny, seznámení se s určitými základními modelovými situacemi v obchodním světě (telefonická komunikace se zákazníkem, domlouvání a vedení obchodní schůzky, uvedení návštěvy ve firmě, představení sebe a své firmy, prezentace produktu své firmy) obchodní dopisy a prezentace své firmy, klíčová slova obchodní angličtiny (Key Business Words), vedení formálních a neformálních dialogů.
 • angličtina pro vrcholný management - zvládnutí situací běžného obchodního styku, formální stereotypy obchodní angličtiny odlišné od běžné hovorové angličtiny, seznámení se s určitými základními modelovými situacemi v obchodním světě (telefonická komunikace se zákazníkem, vedení obchodní schůzky, představení sebe a své firmy, kvalifikovaná prezentace produktu své firmy, vyjednávání o ceně), sumarizace výsledků jednání, návrh dohody, ukončení jednání, rozloučení se zákazníkem, obchodní dopisy a písemná prezentace své firmy, klíčová slova obchodní angličtiny (Key Business Words), vedení formálních a neformálních dialogů, zvládnutí vyjadřování se k politické i ekonomické situaci apod.
 • angličtina pro pracovníky v bankovnictví – obdoba jako u obchodní angličtiny, probíraná slovní zásoba je však uzpůsobena požadavkům a potřebám bankovního sektoru.

Pro zájemce lze výuku doplnit i angličtinou pro EU či připravit studenty k některé z Business Cambridge Exams

Učebnice

Pro úplné začátečníky doporučujeme učebnici Elementary Business Challenges (BBC English). Učebnice se zaměřuje se na základní jazykové dovednosti, které rozvíjí na základě realistických, pečlivě odstupňovaných úkolů.

Pro falešné začátečníky je nejvhodnější první část dvoudílné učebnice Work in Progress, která vyžaduje poměrně nízkou počáteční znalost angličtiny. Tato učebnice je méně náročná, určená hlavně pro běžnou administrativní agendu. Je velmi zajímavá, zaměřená na praktickou slovní zásobu a komunikaci, neboť jsou v ní uváděny příklady skutečných osob ve skutečných firmách (např. firma Olivetti). Na adrese www.pearsonelt.com je možno nalézt ještě další aktivity, které je možné využít při výuce.

Pro mírně pokročilé je určena první část dvoudílné učebnice First Insights into Business. Tento díl je rozdělen do 12 lekcí s tématy Customers, Companies, Travel, Troubleshooting, Company History, Retailing, Products, People, Business Environment, Finance, Corporate Responsibility, Competition.

Pro středně pokročilé jsou vhodné druhé díly výše zmíněných učebnic. Učebnice More Work in Progress je méně náročná a je určena pro běžnou administrativní agendu.

Učebnice New Insights into Business studenty dovede od úrovně středně pokročilé až k úrovni velmi pokročilé a je rozdělena do 15 tématických lekcí: Company Structures, Recruitment, Retailing, Franchizing, International Business Styles, Banking, Business and the Environment, The Stock Market, Import Export, Company Performance, Setting Up a Business, Corporate Alliances and Acquisitions, Marketing, Product and Corporate Advertising, The Business Media.

Další možnou učebnicí pro středně pokročilé je Powerhouse (jednodílná). Učebnice je rozdělena do 10 lekcí s tématy Connections, Company, Money, Market, Management, Customer, Production, Business and Society, Business Ethics, Digital Revolution. Kniha obsahuje mnoho autentických materiálů od politických proslovů přes populární romány až po Hollywoodské filmy. Objevují se zde reálné osobnosti z obchodní a politické sféry.

Pro pracovníky v bankovnictví, nebo vhodným doplňkem k výuce obchodní angličtiny pro středně pokročilé jsou učebnice English for Banking a Angličtina pro pracovníky bank, kde každá lekce obsahuje seznam anglicko-české slovní zásoby k danému tématu (např.: Money, currencies, foreign exchange nebo The most typical bank deposit accounts.)

Na vyšší odborné i jazykové úrovni je jednodílná učebnice Market Leader – úroveň velmi pokročilá (mid-upper intermediate). Tato učebnice je úzce spjata s Financial Times, jehož původní či upravené články studentům přibližují skutečný svět obchodu. Učebnice je rozdělena do 16 lekcí s tématy jako například Globalization, Advertising, Trade, Leadership or Ethics. Kromě základní učebnice lze ještě využít Grammar and Usage Book, videokazety a speciální přílohu Banking and Finance.

Obchodní angličtina v sobě zahrnuje širokou škálu oborů, kolem kterých se točí různé slovní fráze z angličtiny. Patří sem například angličtina pro management, angličtina pro marketing, angličtina pro asistentky, angličtina pro bankéře a další pracovníky bank, atd.

Nevybrali jste si? Zkuste jiný kurz!

Kurzy angličtiny nové kurzy co 6 týdnů
 • intenzivní kurzy
 • konverzační kurzy
 • individuální kurzy
Online kurzy studujte jazyky odkudkoliv
 • individuální i skupinové kurzy
 • pro děti i pro dospělé
 • čas a intenzita dle domluvy
Pomaturitní studium školní rok 2023/2024
 • přijďte se podívat na ukázkovou hodinu!
 • studium již od 28 990 Kč!
 • angličtina u nás se vám bude líbit!
Kurzy španělštiny
 • přijďte se podívat na ukázkovou hodinu
 • naučte se jeden z nejrozšířenějších jazyků
 • skvělá atmosféra ve třídě
Příprava ke zkouškám
 • PET, FCE, CAE, CPE, BEC přípravné kurzy
 • příprava na maturitu - Aj, Mat, Fyz
 • příprava na VŠ - matematika, fyzika
Firemní výuka domluvte si termín
 • na výběr přes 20 jazyků
 • výuku zaměříme na různé odbornosti
 • audity jazykových dov. zaměstnanců